Yhdistyksemme

Jyväskylässä on yhdeksän Kokoomusyhdistystä, joista jokaisella on oma identiteettinsä. Yhdistykset muodostavat yhdessä Kokoomuksen Jyväskylän kunnallisjärjestön. Kunnallisjärjestön kunniapuheenjohtaja on Pertti Salonen.

Kunnallisjärjestön hallitus 2017

Puheenjohtaja Caius Forsberg Jyväskylän Kansallisseura
Varapuheenjohtaja Merja Hautakangas Jyväskylän Kokoomus ry
Työvaliokunnan jäsen Juhani Lindholm Jyväskylän Kansallisseura
Työvaliokunnan jäsen Anna-Maija Itäranta Jyväskylän Kansallisseura
Jäsen Margit Tuikka Jyväskylän Kokoomus ry
Jäsen Jarkke Lahti Jyväskylän Kokoomus ry
Jäsen Kari Suomalainen Jyväskylän Kokoomusopiskelijat
Jäsen Petri Nyberg Jyväskylän Seudun Yrittäjäkokoomus
Jäsen Markku Aarnos Korpilahden Kokoomus
Jäsen Hannu Murisoja Lohikosken Kokoomus
Jäsen Mikko Tenhunen Jyväskylän Kokoomusnuoret
Jäsen Malviina Heinä Jyväskylän Kokoomusnuoret
Jäsen Arja Sahlberg Jyväskylän Kokoomusnaiset
Jäsen Marjo Pakka Jyväskylän Kokoomusnaiset
Jäsen Marja Mustikkamaa Jyväskylän eteläinen Kokoomus (lakkautettu 2016 lopussa)
Varajäsen Magnus Jyrkkänen Jyväskylän Kokoomusopiskelijat
Varajäsen Timo Fredrikson Jyväskylän Kansallisseura
Varajäsen Sirpa Teräväinen Jyväskylän Kokoomusnaiset

 Yhdistyksemme Keski-Suomessa

Jyväskylän Kansallisseura

Yhdistyksen puheenjohtaja

Juha Suonperä
juha.suonpera@gmail.com

Yhdistyksen varapuheenjohtaja

Antti Rastela
anzraste@gmail.com

Yhdistyksen sihteeri

Anna-Maija Itäranta
annamaija.itaranta@autocafe.fi

 

Yhdistyksen omille nettisivuille tästä.

Kansallisseuran hallitus 2017

Juha Suonperä, pj
Antti Rastela, vpj
Anna-Maija Itäranta, sihteeri
Markku Ikkala,  rahastonhoitaja
Lasse Hakala
Vesa Kaitera
Mariliina Kurkinen
Juhani Lindholm
Pentti Niekka
Helena Tähtinen-Kivkäs

Jyväskylän Kokoomus

Yhdistyksen puheenjohtaja

Katja Isomöttönen
katja.isomottonen@jkl.fi

Yhdistyksen varapuheenjohtaja

Merja Saarela
merja.saarela1@gmail.com

Yhdistyksen sihteeri

Margit Tuikka
margit.tuikka@jyhepa.fi

 

Yhdistyksen omille nettisivuille tästä.

Jyväskylän Kokoomuksen hallitus 2017

Merja Saarela, pj

Margit Tuikka
Jarkke Lahti
Katja Isomöttönen
Juhani Malinen
Tiina-Liisa Hokkanen-Oja
Olli Konttinen
Mikael Palola

Jyväskylän Kokoomusnaiset

Yhdistyksen puheenjohtaja

Marjo Pakka
marjo.pakka@jkl.fi

Yhdistyksen varapuheenjohtaja

Pia Tuomi-Sorjonen
pia.tuomisorjonen@gmail.com

Yhdistyksen sihteeri

Arja Sahlberg
arja_sahlberg@hotmail.com

 

Yhdistyksen omille nettisivuille tästä.

Kokoomusnaisten hallitus 2016

Marjo Pakka, pj
Pia Tuomi-Sorjonen, vpj
Arja Sahlberg, sihteeri
Arja Mohr
Sirpa Teräväinen
Marjut Tossavainen
Pirjo Petrescu

Jyväskylän Kokoomusnuoret

Yhdistyksen puheenjohtaja

Mikko Tenhunen
mikko_tenhunen@hotmail.com

Yhdistyksen varapuheenjohtaja

Anna Pärnänen

Yhdistyksen sihteeri

Ira Honkaharju

Jyväskylän Kokoomusopiskelijat

Kokoomusopiskelijoiden hallitus 2017

Severi Paanila, pj

Kari Suomalainen, vpj

Tinja Vaskelainen, taloudenhoitaja

Jyri Jalo, sihteeri

Hanna Hyyryläinen

Leevi Leppälä

Vera Vikström

Janette Sorsimo

Eelis Loikkanen

Jyvässeudun Yrittäjäkokoomus

Yhdistyksen puheenjohtaja

Petri Nyberg
petri.nyberg@gmail.com

Yhdistyksen varapuheenjohtaja

Tomi Jylänki
tomi@jylanki.fi

Yhdistyksen sihteeri

Sanna Jylänki
sanna@jylanki.fi

Hallituksen muut jäsenet

Tuure Reiman
Eero Kuusela
Pipsa Wilhelms
Mikko Puttonen
Lulzim Voca

Korpilahden Kokoomus

Yhdistyksen puheenjohtaja

Jukka Järviniemi
jukka.jarviniemi@luukku.com

Yhdistyksen varapuheenjohtaja

Susanna Uusitalo
sanna.uusitalo@sannauusitalo.net

Yhdistyksen sihteeri

Markku Aarnos
markku.aarnos@pp.inet.fi

Lohikosken Kokoomus

Yhdistyksen puheenjohtaja

Jaakko Selin
jaakko.selin@jkl.fi

Ota yhteyttä!

Jos et löytänyt etsimääsi tai jokin muu asia askarruttaa sinua, jätä meille viesti!

Start typing and press Enter to search